Musa i večeras igrao sjajno i vodio Real do pobjede nad Bayernom

Košarkaši madridskog Reala večeras su u okviru 20. kola Eurolige gostovali u Minhenu ekipi Bayerna, te su ostvarili novu pobjedu uvjerljivim rezultatom 92:71.

Košarkaši Real Madrida su u okviru 20. kola Eurolige gostovali u Minhenu ekipi Bayerna, te su ostvarili novu pobjedu rezultatom 92:71.

Real nastoji zadržati prvo mjesto u Euroligi, a večeras je stigao do 18. pobjede, pa je ostao na samo dva poraza.

Rijetke su ekipe koje su uspijevale ove sezone da se nose sa Realom. Bayern je u određenim periodima to uspijevao, no od početka je tim iz Madrida vodio glavnu riječ na parketu.

Nakon prve četvrtine Real je vodio 24:18, da bi tokom druge dionice došao do dvocifrene prednosti. Bilo je i +15 u jednom momentu, ali je to Bayern uspio malo da smanji do odlaska na domor. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 36:45.

Tokom treće četvrtine Real je održavao dvocifrenu prednost, a stvari se nisu puno mijenjale ni u zadnjoj četvrtfini. Uglavnom su Kraljevi imali sve u svojim rukama.

Sjajan je u timu Reala ponovo bio Džanan Musa sa 16 poena i jednom asistencijom. Vincent Poirier je ubacio 18, Mario Hezonja 17, a Sergio Lull 13 poena.

Francisco je sa 14 poena bio najefikasniji u deklasiranoj ekipi Bayerna, dok je Argentinac Bolmaro meč završio sa 11 poena. Niko više kod domaćih nije bio dvocifren.

Izvor: Vijesti.ba